Восени 1934 року молода сільська дівчина привезла з районного центру кілька книг і брошур. У відведеній кімнаті поставила стіл, стільці і шафу.
В новостворену бібліотеку все частіше прибували посилки з літературою. Книжковий фонд швидко зростав. Молода працівниця привела в порядок кімнату, повісила портрети, мальовничі картини, на вікна – штори.
В новостворену бібліотеку все частіше прибували посилки з літературою. Книжковий фонд швидко зростав. Молода працівниця привела в порядок кімнату, повісила портрети, мальовничі картини, на вікна – штори.
На столі покритому кумачем з’явились брошури, газети, журнали. Ірма принесла радіоприймач, придбала шахи і шашки. До бібліотеки почала приходити молодь: послухати радіопередачі, пограти в шахи, шашки, почитати газети, журнали, книжки. З пакунком книг і брошур вона стала ходити в поле, на тваринницькі ферми, в майстерні. Вона збирала людей і читала їм газетні та журнальні статті, уривки з художніх творів. Виникла необхідність створити пересувні бібліотечки. Вони з’явились на тваринницькій фермі, в городній і тракторній бригадах. Ними завідували постійні читачі сільської бібліотеки В 1954 році в сільській бібліотеці нараховувалось понад 200 активних читачів, її книжковий фонд – понад 4000 екземплярів.
Зростало коло інтересів колгоспників. Крім політичної, спеціальної, сільськогосподарської літератури, вони знайомляться з науковими і художніми творами. Зав. бібліотекою добре знала всіх читачів, їх прагнення, смаки, нахили. Це допомагало їй рекомендувати колгоспникам потрібну літературу. За допомогою активу проводилися читацькі конференції, вечори запитань і відповідей, масові та індивідуальні бесіди, обговорення книг та оформлялись книжкові виставки. Добре орієнтувалась в бібліотечному фонді. Систематичне читання допомагало їй складати списки рекомендованої і щойно присланої літератури з короткою анотацією.
В 1959 році завідуючою бібліотекою с Дубище призначають Кашинську Тамару Сидорівну. З роками її змінює працівник Федорчук Валентина Федорівна,вона продовжує хороші напрацювання своєї попередниці.
В 1960 році бібліотеку переносять в новозбудоване приміщення.
В 1964 році при бібліотеці створюється кімната юного читача. Піонери і школярі села залюбки приходять сюди і вибирають собі книги, видають іншим, проводять ремонт книг, беруть участь в обробці книг, чергують, влаштовують дитячі ранки. Кімната юного читача стала улюбленим місцем відпочинку дітвори, центром цікавих диспутів і пропаганди дитячої книги.
З 1991 по 2004 рр. зав. бібліотекою працювала Статкевич Ніна Петрівна.
З 2004 року завідуючою бібліотекою-філією призначено Мельник Оксану Анатоліївну.
Бібліотекар с. Дубище Мельник О. А.
Форум молодих бібліотекарів 2011 рік м. Луцьк
Сьогодні бібліотека-філія с. Дубище – це інформаційний, культурно-просвітницький, дозвіллєвий центр на селі, осередок збереження національної культури, народних традицій, звичаїв, центр спілкування сельчан. Розташована вона в центрі села в одному приміщенні з сільською радою, навпроти загальноосвітньої шкіл. Незважаючи на те, що приміщення займає всього 40 м2 тут вдало розмістилися і читальна зала, і кімната юного читача, і абонемент.
Без перебільшення варто сказати, що Дубищенська сільська бібліотека є основним центром інтелектуального життя села.
Бібліотеки-філії № 20 с. Дубище Ківерцівської РЦБС. Загальний книжковий фонд бібліотеки становить – 7000 прим. друкованих документів.
Щорічно бібліотека обслуговує 350 користувачів, що становить 80% від загальної кількості населення.
Книговидача становить понад 7 тис. примірників різногалузевої літератури. Загальне відвідування бібліотеки користувачами – 3500 Книгозабезпеченість на одного користувача становить 2 прим. книг.
Бібліотека в тісному контакті співпрацює з Дубищенською сільською радою, де розміщено інформаційний стенд бібліотеки.
«Влада інформує»
Тут, крім опублікованих матеріалів про діяльність органів місцевої влади, можна ознайомитись і з неопублікованими: рішеннями сесій сільської Ради, розпорядженнями голови села, списками депутатів всіх рівнів та ін., а також для широкого загалу подається інформація про діяльність бібліотеки: бібліотечні плакати, оголошення про конкурси, масові заходи, вікторини тощо.
Бібліотека стала інформаційним центром громади і початковим пунктом пошуку інформації про місцеві новини, навчання, роботу, тощо. Для повноцінного задоволення інформаційних потреб Оксана Анатоліївна користується внутрісистемним книгообміном. Діти, юнацтво, молодь стали не тільки користувачами, а й соціальними партнерами для яких і спільно з ким бібліотека проводить просвітницьку, інформаційну і дозвіллєву роботу. Соціальний захист інтересів молоді важливий аспект в діяльності бібліотеки.