пʼятниця, 10 листопада 2017 р.


                           " О,МОВО ХТО ДЛЯ ТЕБЕ,Я"

Батьківщина починається з батька і матері, з оселі, де ви вперше побачили світ, з мови, якою розмовляють ваші батьки, з подвір’я, по якому ви бігали, з села чи міста, з України, де ви народилися. А Україна - це наша Батьківщина.
Кожен народ гордий з того, що він має свою державу, свою мову, волю і гарне життя у своїй країні. Кожен народ - патріот своєї країни, він любить її, поважає її закон і бореться за її незалежність і волю, якщо того немає.
А ми, українці, тільки зовсім недавно здобули свою незалежність, у 1991 р. Тепер у нас є свої держава, воля, своя мова. І хоч як не глумились із нашої мови, принижували і забороняли, не хотіли слухати і чути її мелодику звучання, а сьогодні вона відроджується.Бо й не замовкла в устах патріотів рідного слова, звучала в народній пісні, бо люди берегли її, як перлину, щоб колись заговорити нею на повний голос. Яка ж вона чиста, гарна, багата і мелодійна, наша українська мова.
Бібліотекар бібліотеки-філії Мельник О.А.,спільно з класним керівником 3-го класу провели бібліографічний огляд літератури "НАША МОВА СОЛОВЇНА".

Під час проведення огляду було наголошено учням,що ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. І негоже, просто соромно бути поганими нащадками у таких великих і славних батьків.

                                     " МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ ВОЛИНІ"

2 листопада, у читальному залі районної бібліотеки для дорослих відбулася презентація наукового збірника “Минуле і сучасне Волині та Полісся. Ківерцівщина та Олика в історії України та Волині”. На презентації були присутні Народний депутат України Ірина Констанкевич, голова Ківерцівської районної ради Василь Хмілевський, кандидат історичних наук, професор, зав. кафедри документознавства і музейної справи СНУ ім. Лесі Українки, голова Волинської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Геннадій Бондаренко, кандидат історичних наук, ст. викладач кафедри нової та новітньої історії України СНУ ім. Лесі Українки Лариса Понєдєльник, директор Ківерцівського краєзнавчого музею Степан Войчик.
Краєзнавча робота є однією з ланок роботи бібліотек району, тільки бібліотекарями РЦБС було підготовлено 21 статтю до даного видання. Збірник стане вагомим доповненням краєзнавчих матеріалів у бібліотеках, адже 49 примірників видання було розподілено між книгозбірнями системи.



Одну із добірки книг отримала бібліотека-філія с.Дубище .

Користувачі бібліотеки мають можливість більше дізнатися про історію своїх сусідів.

четвер, 21 вересня 2017 р.


                                    ШКОЛА І ІНТЕРЕС ДО ЧИТАННЯ
У своїй щоденній діяльності бібліотекаря намагаюсь формувати в учнів (саме через дитячу книгу) інтерес до навчання, учу їх оволодівати культурою читання, створюю належні психолого-педагогічні умови для сприймання, розуміння й оцінки прочитаного, намагаюся зацікавити кожного процесом читання, ураховуючи особисті інтереси, індивідуальні особливості. Ставлю за мету формувати саме творчі особистості, покликаних бути спадкоємцями української та світової культури, спроможних адаптуватись у насиченому інформаційному просторі.
Найкращими, на мою думку, у вихованні інтересу до навчання є індивідуальні, групові бесіди та бесіди за прочитаною книгою. Хочу відмітити, що індивідуальні бесіди з учнями проводжу щоденно, ураховуючи вік своїх вихованців, їх захоплення, уподобання, інтелектуальний розвиток.
    



 А завершити хочу словами все того ж українського педагога В. Сухомлинського, який зазначав, що людина, для якої книжка вже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збідненою, спустошеною.

                            ТЕПЛО ТАТУСЕВИХ ДОЛОНЬ
15 вересня у читальному залі районною бібліотекою та Службою у справах дітей Ківерцівської РДА було проведено годину відвертої розмови “Тепло татусевих долонь”, присвячену Всенародному дню батька.
 Сьогодні незвичайний день.Працівники бібліотек філій  зібралися на родинний захід, який присвячуємо дорогим людям — нашим татусям. Як і без мами, без тата не може з’явитись у світі людина, без тата дуже важко, без тата не може бути повноцінної сім’ї, а діти будуть обділені любов’ю і ласкою. Свято мами є, а от свята тата ще не ввели у наш святковий календар. Але діти так люблять своїх татусів, що дуже хочуть висловити палку і щиру любов дорогим людям, бо знають, що тато в сім’ї — головний, він забезпечує її матеріально, створює той моральний клімат доброти і сердечності, дисципліни і вимогливості, працьовитості, миру та злагоди.
Для дітей, працівники бібліотеки та учениця 5 класу ЗОШ №1 м. Ківерці, вихованка ЦДЮТ Діана Козярчук провели майстер-клас з виготовлення ангелочків та патріотичних браслетів.
Також районний будинок кудьтури вніс свою музикальну родзинку під час святкування.








 
                                                

                                  Квітуй,Україна ,багата і щедра земля.
У бібліотеці-філії с.Дубище тривала виставка -памятка  " Квітуй ,Україна,багата і щедра земля",присвячена дню Незалежності України. 

 Україна – це наша земля, рідний край, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, і зрозуміло, мудрими, талановитими людьми. Це велика держава, і живуть у ній різні люди. Крім українців, нашу землю населяють люди інших національностей. Серед них росіяни, білоруси, поляки, чехи, молдовани, євреї, румуни, греки. І всі вони знайшли в нашому краї свою батьківщину, називають матір’ю соборну і суверенну Україну.
Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Т. Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.

 Нехай цей день, як особиста дата,
Вам стане провідною зіркою в житті,
І кожну мить плекайте у душі це свято,
Нехай вас щастя зустрічає на путі.

середа, 12 липня 2017 р.

                                "Грай, співай, відпочивай"

Щоб міцне здоровя мати,
Дітям треба в табір завітати,
Будемо усі здорові
І життя в нас буде
       чарівно вінкове.

    Весело та радісно відбувся табір навчально-виховної програми християнсько-етичного спрямування «Будуй надійно» у селі Дубище.
Мета програми «Будуй надійно» була організувати дитячий відпочинок з елементами вивчення основних правил будівництва здорового способу життя та основ християнсько-етичного виховання, виховувати в дітей почуття любові, милосердя, чесності, справедливості, пошани до своїх батьків і дорослих, вчити їх любити Бога і своїх ближніх, шанувати Боже творіння, берегти природу, творити добро.
    Щира подяка за проведену роботу Фень Сергію та усій його невтомній, красивій, молодій та енергійній команді.
                                Сергій Фень( зліва) , сільський голова Шульгач Ірина  (справа).

















неділя, 18 червня 2017 р.

                       Літо в бібліотеці – свято щодня!

Канікули! Літо – найулюбленіша пора всіх дітей. Дубищенська бібліотека-філія №20 запрошує всіх малюків та їх батьків провести з нею літо. Бібліотека має широкі можливості для того, щоб зробити дозвілля читача  не тільки приємним і цікавим, а й змістовним. Бібліотечний працівник Мельник Оксана підготувала програму літніх читань «Літо з книгою», яка допоможе дітям спілкуватись, розкривати свої можливості та приховані таланти, відпочивати та розвиватись.

Книжкова викладка "Літо з книгою" 

пʼятниця, 9 червня 2017 р.

  Подарунок бібліотеці

Не залишились  байдужими до читача бібліотеки-філії с.Дубище працівники фондуІ.Палиці "тільки разом".
08.06 2017 р. вони завітали до бібліотеки-філії с ,Дубище. Бібліотекар Мельник Оксана радо зустрічала гостей .

Сьогодні ми отримали в подарунок книги. Більшість цих книг для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Ми сподіваємось, що герої  цих книжок стануть друзями наших маленьких читачів.Ми  щиро вдячні за такий цінний дарунок, адже полички книгозбірень поповняться новими книжними екземплярами.






понеділок, 8 травня 2017 р.

                                    "  ДАЧА ,САД ОГОРОД"

  Що таке пермакультура для пересічної людини? Можливо, щось заумне, а може бути зовсім не приваблює наука? Пермакультура – це ПервоКультура всього живого на нашій планеті. І чим більше ми будемо дізнаватися про неї, тим більше дамо шансів для розвитку навколишнього середовища без втрат важливих ключових моментів. За принципами пермакультури працюють Природне Землеробство, Органічне землеробство, Безвідвальна оранка ґрунту, Мікробіологія ґрунтів і т. д.
Друзі, якщо Ви хочете дізнатися що таке пермакультура, то з радістю запрошую Вас у бібліотеку-філію № 20 с.Дубище, де ми отримали КНИГИ ПРИРОДНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА ТА ПЕРМАКУЛЬТУРИ . Дякуємо авторів книг за великий труд.













середа, 26 квітня 2017 р.

     Дитячі журнали. Огляд українських  

    видань для дітей будь-якого віку

Усі ми родом з дитинства. Там ще не було смартфонів, планшетів і доступу до wi-fi. Зате були вуличні ігри, мультфільми у визначений телепрограмою час та завжди цікаві дитячі журнали. Відчули ностальгію? Багато що змінилось, але журнали для дітей досі існують, розвиваються і є непоганою альтернативою інтернет-серфінгу. 
 Ви пам’ятаєте, з яким нетерпінням очікували на свіжий номер «Барвінку», «Малятка» чи «Пізнайка»? Сьогодні друковані видання поступились місцем електронним, проте дитячі журнали нікуди не поділись. Досі є дітки, які безмежно радіють, коли у поштовій скриньці поруч з татовою газетою знаходять журнал для себе. На час прочитання усі гаджети відкладаються в сторону, що не може не тішити батьків.

     Рідне слово - душа нашого роду
  Здобута Україною незалежність і побудова суверенної держави обумовили реорганізацію бібліотечної діяльності, в тому числі і краєзнавчої. Виникли об’єктивні умови для відродження кращих традицій українського бібліотечного
краєзнавства, значно підвищилась роль бібліотек у відновленні історичної пам’яті народу, становленні його національної свідомості, вихованні гідності і справжнього патріотизму. Краєзнавча робота стала не декларованим, а
насправді пріоритетним напрямком діяльності бібліотек.
           Нещодавно бібліотека-філія с.Дубище поповнила свій книжковий фонд такими новинками краєзнавчої              літератури.