четвер, 25 вересня 2014 р.

                                                              Бібліотечний  урок
                                                «Твій друг – книга»
                                                для учнів 2-3 класу
Мета: Пояснити учням значення малюнків для розкриття змісту книж-ки; дати дітям відомості про елементи книги, викликати інтерес до неї. До-помогти дітям відчути красу і силу графічного мистецтва. Розвивати худож-ній смак учнів, збагачувати їх словниковий запас. Виховувати любов і береж-ливе ставлення до книжки.
Обладнання. Комплекс яскраво-ілюстративних книг, великого формату, для самостійної роботи учнів по визначенню окремих елементів книги; книж-кова тематична виставка: "прочитайте, це цікаво"; ілюстровані твори дитячої літератури.




Учні говорити про книгу, про її елементи, про людей, які допомагають книзі стати привабливішою для читача.
Перше знайомство книги починається з обкладинки. У дитячих книгах роблять барвистими, привабливими. Обкладинка не тільки "одягає книгу, але захищає від пошкоджень. Коли ви помацаєте листочки книги, то відчуєте, що обкладинка зроблена з цупкого паперу.
Обкладинка, зроблена з твердого картону шкірою, тканиною, назива-ється палітуркою. оли нижку "роздягнути" , тобто перегорнути назива-ється сторінками. Основною опорою яка тримає сторінки є корінець.
Перша сторінка за обкладинкою називається титульною.
Вона розповість вам про те, хто написав книгу, коли і де її видано. Зав-жди звертайте увагу на прізвище авторів, в майбутньому це допоможе ви-б-рати кращу з книг. Кожна книга має назву, з якої часто можна дізнатися, що розповідається в ній, але так буває не завжди. Тоді вам допоможе підзаголо-вок. Він може повідомити про зміст книжки.
На титульній сторінці є вихідні дані. Вміщуються завжди внизу і розпо-відають коли, яким видавництвом і де було випущено книгу. Дуже часто на титульній сторінці вміщують прізвище художника, який зробив малюнки. Ці малюнки називаються ілюстраціями. Ілюстрації допомагають дізнатися про зміст книги.
3. Словникова робота.–
Довідкове віконечко допоможе нам зрозуміти матеріал уроку.
Ілюстрації в книжці. –
Першим віконечком є слово " Ілюстрація". Вимовте його поскладово, цілим словом, повільно, швидко.
Ілюстрація – малюнок, який розкриває і поглиблює зміст тексту. Ілюст-рації бувають: сторінковими (на всю сторінку – продемонструвати); у тексті – частини сторінки (продемонструвати); заставки-малюнок на початку роз-ділу, частини книжки (продемонструвати). Наприклад, для ілюстрації художник обирає епізоди, що найповніше розкривають зміст тексту або окремих його частин.
Кінцівка відтворює завершальну дію для книжки чи розділу. Заставка зображує яскраві моменти, епізоди, які можуть підказати читачеві, про що піде мова у тексті. 
Заставка і кінцівка можуть бути орнаментальними. Орнамент має відпо-відати характеру описаної в літературному творі події(епохи). Орнамент – узор, візерунок. Художнє оформлення виконується олівцем, тушшю чи фарбами. Художник-ілюстратор глибоко обдумує задум письменника, має добре знати час, який описує в творі автор, характери героїв, їхній зовнішній вигляд, одяг, взуття, речі вжитку, щоб ілюстрація відповідала задуму твору, не суперечила історичній правді.–
   Бібліотека-філія с.Дубище провела для учнів бібліотечний урок " Тві й друг- книга" .
бібліотекар провела хід занять у слайд-шоу із учнями 2-3 класів.

Презентація по слайдам:






Бібліотечний урок “ Твій друг -книга ” 2-3 клас
Складовими частинами книги є: Обкладинка Суперобкладинка Титульний аркуш Форз...
Слайд 3
Складовими частинами книги є: Обкладинка Суперобкладинка Титульний аркуш Форзац Фронтиспіс Колонцифри Колонлінійка Передмова Анотація Зміст Паспорт книги
Обкладинка – це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні відрізняє її з-помі...
Слайд 4
Обкладинка – це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні відрізняє її з-поміж інших видань.
СуперОбкладинка Часто на книгу одягають суперобкладинку. Іноді робиться цупка...
Слайд 5
СуперОбкладинка Часто на книгу одягають суперобкладинку. Іноді робиться цупка паперова обкладинка без назви і прізвища автора, а всі дані про книжку друкуються на суперобкладинці.
Форзац Форзац – це слово запозичене з німецької мови. У перекладі означає „ст...
Слайд 6
Форзац Форзац – це слово запозичене з німецької мови. У перекладі означає „сторінки, які йдуть перед текстом”. Форзаців – два.
Фронтиспіс Фронтиспіс – це малюнок, розташований поруч з титулом, на лівій ст...
Слайд 7
Фронтиспіс Фронтиспіс – це малюнок, розташований поруч з титулом, на лівій сторінці. Він відображає характер усієї книги або є ілюстрацією до найважливішого епізоду. Це може бути також і портрет автора або головного героя твору.
Титульний аркуш Перша сторінка книги називається титульний аркуш і містить ос...
Слайд 8
Титульний аркуш Перша сторінка книги називається титульний аркуш і містить основні дані про книгу: прізвище та ініціали автора, назву книги, назву видавництва, рік видання.
Анотація Важливо звернути увагу і на зворотній бік титульного аркуша, де може...
Слайд 9
Анотація Важливо звернути увагу і на зворотній бік титульного аркуша, де може бути поміщена анотація. В анотації розкривається зміст книги, говориться про автора. Вона допомагає вибрати книгу, вирішити: чи хочеш ти її прочитати.
Анотація
Слайд 10
Анотація
Колонцифри Колонцифри – порядкова нумерація сторінок книги. Цифри нумерації м...
Слайд 11
Колонцифри Колонцифри – порядкова нумерація сторінок книги. Цифри нумерації можуть міститися зверху або знизу сторінки, посередині або збоку.
Колонлінійка Колонлінійка є лінійкою того чи іншого малюнка. Вона частіше був...
Слайд 12
Колонлінійка Колонлінійка є лінійкою того чи іншого малюнка. Вона частіше буває зверху сторінки.
Передмова Передмова допоможе не тільки вибрати книгу, але і краще зрозуміти ї...
Слайд 13
Передмова Передмова допоможе не тільки вибрати книгу, але і краще зрозуміти її. В багатьох книгах перед текстом поміщена передмова.
Передмова
Слайд 14
Передмова
Зміст Зміст – перелік включених до книги творів, статей або других матеріалів...
Слайд 15
Зміст Зміст – перелік включених до книги творів, статей або других матеріалів із зазначенням сторінок, на яких вони розташовані.
Зміст
Слайд 16
Зміст
Паспорт книги Є в книзі і вихідні дані. Це – паспорт її. Тут знайдемо ім’я та...
Слайд 17
Паспорт книги Є в книзі і вихідні дані. Це – паспорт її. Тут знайдемо ім’я та по батькові автора, його прізвище. Прізвище видавничих працівників, які доклали рук і вміння до створення книги. Це – редактор, художній редактор, коректор, технічний редактор. Уважний читач прочитає тут, і коли книжку здано до набору в друкарню, і коли її почали друкувати. Є тут відомості про формат книги, тираж, ціну. І дуже важливі дані: адреса поліграфічного підприємства, де книги виготовляли, і адреса самого видання.
Паспорт книги
Слайд 18
Паспорт книги
Підсумкове різнорівневе Тестування 1. Анотація — це: а) сторінка; б) короткий...
Слайд 19
Підсумкове різнорівневе Тестування 1. Анотація — це: а) сторінка; б) короткий зміст; в) назва твору. 2. Обкладинка — це: а) обгортка книги; б) титульний лист; в) плакат.
3. Заголовок — це: а) назва книги; б) автор; в) післямова. 4. Художник — це: ...
Слайд 20
3. Заголовок — це: а) назва книги; б) автор; в) післямова. 4. Художник — це: а) книга; б) поет; в) людина, що ілюструє книгу.
5. Поєднайте слово та його тлумачення: Сторінка малюнок в книзі Ілюстрація од...
Слайд 21
5. Поєднайте слово та його тлумачення: Сторінка малюнок в книзі Ілюстрація один бік аркуша 6 . Поєднавши відповідні частини, утворіть прислів'я: Книга вчить той багато знає. Хто багато читає як на світі жить.  
7. Назвіть складові частини книги 8. Доповніть міркування: Книга вчить – Друж...
Слайд 22
7. Назвіть складові частини книги 8. Доповніть міркування: Книга вчить – Дружба з книгою — це свято...


Немає коментарів:

Дописати коментар